Tandemový seskok

Často kladené otázky

Musím mít předchozí zkušenosti s létáním?

Větrný tunel Skydive Aréna Praha je určen jak pro zkušené sportovce – parašutisty, tak pro laickou nelétající veřejnost. Nemusíte mít žádné zvláštní fyzické předpoklady. Létat může každý bez ohledu na věk (u dětí do 6 let záleží na zvážení rodičů, ale létali i čtyřleté děti) a do váhy 130 kg. Letec by měl být v běžné kondici, bez závažných zdravotních problémů. Každý účastník před svým letem dostane podrobnou instruktáž a pozemní přípravu od našich kvalifikovaných instruktorů.

Potřebuji do vzduchového tunelu nějaké vybavení?

Ano, ale vše vám půjčíme a máte jej v ceně letu. Svoje potřebujete akorát sportovní obuv, která se dá pevně zavázat (obyčejné tenisky s tkaničkami).

Je ve větrném tunelu zima?

Není a ani se nemusíte nijak zvlášť oblékat ještě pod kombinézu – stačí tričko.

Je možné přerušit létání ve větrném tunelu?

Kdykoli! Signálem pro přerušení letu nebo snížení rychlosti dá váš instruktor znamení obsluze, která umožní okamžité přerušení letu ve větrném tunelu.

Stačí 3 minuty letu ve skydivearéně jako dárek pro někoho blízkého?

Pro začátečníka jsou i tři minuty letu nezapomenutelným zážitkem. Pokud se však chcete naučit samostatně ovládat svoje tělo za letu, doporučujeme minimálně 15 minut létání ve vzduchovém větrném tunelu.

Mohu nosit šperky nebo hodinky během indoor skydivingu?

Hodinky, prstýnky, řežízky, mince, klíče apod. se mohou ztratit v důsledku vysoké rychlosti proudění vzduchu a mohou pak zranit letce nebo poškodit technologii tunelu. Takže před zahájením létání se zbavte všech nezajištěných věcí a ujistěte se, že máte prázdné všechny kapsy vašeho oblečení, sundané náramky, náušnice a řetízky.

Odlétám objednanou hodinu v skydivearéně celou v kuse?

Ne, létání je poměrně fyzicky náročné a proto se váš letový čas rozdělí do 1 – 2 minutových intervalů (slotů), ve kterých postupně svůj čas odlétáte. Rovněž doporučujeme při odběru 1 hodiny rozdělit letový čas do dvou letových dnů (0,5 hodiny na den).

Chci hodinu létání ve větrném tunelu. Kolik času si mám vyhradit?

V ideálním případě rozplánujeme hodinu do dvou letových dní po sobě, přičemž letový den může vypadat takto:

v 17:45 hodin sraz v tunelu, seznámení se s prostředím, bezpečnostní školení, atd.
18:00 – 19:00 nácvik před letem (instruktáž ovládání těla za volného pádu)
19:00 – 19:30 odlétání 15 minut (vždy 1,5 minuty letu, 1,5 minuty odpočinku)
19:30 – 20:30 krátký rozbor + příprava na další let
20:30 – 21:00 odlétání 15 minut (vždy 1,5 minuty letu, 1,5 minuty odpočinku)
21:00 rozbor vašeho letu

Tento plán je pouze ukázkový. Rádi se přizpůsobíme vašim časovým možnostem.

Jaká jsou zdravotní omezení?

Pro létání ve větrném tunelu byste se měli cítit zdrávi. Při vážných zdravotních potížích s krční páteří, zády, klouby (především ramenními) či srdcem nás raději před objednáním letu kontaktujte. Zájemci do 18 let musí být v doprovodu zákonných zástupců. Pro let ve větrném tunelu nesmíte být pod vlivem alkoholu či jiných omamných nebo psychotropních látek. Ve větrném tunelu nemohou létat těhotné ženy. Pokud jste někdy v minulosti měli vykloubený ramenní kloub, kontaktujte před objednávkou letu ve větrném tunelu vašeho doktora a konzultujte s ním váš záměr (v tunelu budete v poloze tváří dolů čelit větru o síle cca 170 – 220 km/hod – tento tlak vzduchu se bude opírat do vašich paží a ramen).

Mohu létat ve skydivearéně pokud nosím dioptrické brýle?

Ano. Dostanete speciální tzv. brýle přes brýle.

Jak do větrného tunelu nastoupím / vystoupím?

Toto vám samozřejmě vysvětlí instruktoři v rámci vaší přípravy před letem, ve skutečnosti to však není tak těžké. Při vstupu i výstupu z tunelu vám navíc bude asistovat instruktor tak, abyste se hladce dostali na „vzduchový polštář“.

Nemohu „vletět do vrtule“?

Nikoliv. Létáte v kruhové letové komoře, jejíž stěny jsou zhotoveny z bezpečnostního skla. V horní části je kovový rošt s lamelami, jež usměrňují tok vzduchu k ventilátorům. Dno letové komory je tvořeno napjatou kovovou sítí.

Za jak dlouho se naučím létat „samostatně“, bez asistence instruktora v letové komoře?

Toto je velmi individuální. Pokud bychom měli zobecnit naše zkušenosti se studenty, trvá zvládnutí základní parašutistické polohy přibližně 10 minut strávených v letové komoře. Poté už se obvykle student začíná učit základní pohyby (nahoru, dolů, dopředu, dozadu, otáčky, boční skluzy).

Můžeme být v tunelu dva najednou, abychom měli let levnější?

Do větrného tunelu se vejde až 8 lidí. Ale těmi musí být již zkušení letci. Nevěnujete-li se již delší dobu skydivingu, bude s vámi první hodinu ve větrném tunelu jen zkušený instruktor. Toto je kvůli vaší bezpečnosti. Ze zkušeností můžeme potvrdit, že ke konci 1. objednané hodiny již studenti zpravidla bývají schopni kontrolovat svůj pohyb v letové komoře natolik, že mohou začít létat ve dvojici (případně trojici s instruktorem). Pak se jim jejich objednané časy násobí a odlétají pochopitelně více času (např. místo objednané hodiny odlétají 70 minut). Cena za minutu létání ve větrném tunelu tak zkušenějším letcům postupně klesá.

Mohu si nechat svůj let natočit na video (nafotit)?

Letová komora je skleněná, tudíž vaši přátelé vás mohou točit a fotit dle libosti. Navíc je v prostorách tunelu umístěná kamera, která veškeré dění v letové komoře nahrává. Při létání nad 15 minut si po skončení vašeho letu si můžete váš let zdarma stáhnout na USB flash disk. Při kratších letových časech je video z interní kamery Skydive arény za poplatek Kč 300,-.

Za jakých podmínek se mohou se na můj let přijít podívat kamarádi/známí?

Doprovod je vždy vítaný. Může vás sledovat z prostoru určeného pro diváky (přímo vedle letové komory) nebo z vedlejší restaurace (vše je prosklené, aby vám neunikla ani vteřina dění ve větrném tunelu :)

Chci létat ve větrném tunelu? Co mám teď udělat?

Objednejte se. Nebo přesvědčte své známe, aby vám koupili poukázku na létání ve větrném tunelu jako dárek

Je letec v letové komoře sám?

Ne, zkušení instruktoři budou během pobytu v letové komoře s vámi. Mají vždy možnost pomoci letci nebo proudění vzduchu v případě potřeby zastavit. Kromě toho pomohou letci najít tu správnou polohu těla, která je důležitá pro stabilní let.

Máte nějakou další otázku? Pište na info@vetrny-tunel.com nebo volejte +420 602 345 087, +420 608 523 110.

Chtěli jste se zeptat?

Často kladené dotazy našich klientů.

Více

Kupte si voucher

Objednejte si dárkový poukaz přes on-line objednávkový systém.

Objednat

Lokalita

Větrný tunel se nachází v Praze v Letňanech.

Více